PROGRAMA

xoves 12

19'00 EN RÚA DO PASEO
GRUPO: ROSAURA, AULA DE TEATRO UNIVERSITARIA
DE OURENSE
(GALICIA)
ESPECTÁCULO: Sen pés nin cabeza
[+]


20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: PRODUCIÓNS TEATRAIS EXCÉNTRICAS. QUICO CADAVAL (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Os inocentes
[+]


venres 13

20'30 NO AUDITORIO
GRUPO: CITAC (PORTUGAL. COIMBRA)
ESPECTÁCULO:Os sapatos
[+]


23'00 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: CORDELIA. AULA UNIVERSITARIA DE OURENSE (GALICIA)
ESPECTÁCULO: A nosa cociña
[+]


sábado 14

20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: AULA DE TEATRO DE LA UNIVERSIDAD DE HUELVA (ANDALUCÍA)
ESPECTÁCULO: Sueño noche-verano #amorromanticoporuntubo
[+]


23'00 NO AUDITORIO
GRUPO: DANZA UNIVERSITARIA (GALICIA)
ESPECTÁCULO: 8º Encontro de danza interuniversitaria
[+]


domingo 15

18'00 NO AUDITORIO
GRUPO: GEPPETTO. AULA DE TEATRO INFANTIL DE OURENSE (GALICIA)
DEMOSTRACIÓN DE TRABALLO: (Du)as viaxes de Gulliver
[+]


19'00 e 20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: COMPAÑÍA DE TEATRO USC. LUGO (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Wk
[+]

luns 16

20'30 NO AUDITORIO
GRUPO:TEATR'UBI e ASTA TEATRO (PORTUGAL. COVILHÃ)
ESPECTÁCULO: A-norma-is
[+]


martes 17

20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: GRUPO DE TEATRO DE LA UPNA (NAFARROA)
ESPECTÁCULO: Superhéroes de barrio
[+]


mércores 18

20'30 NO AUDITORIO
GRUPO: CONTRAPRODUCIÓNS SL (GALICIA)
ESPECTÁCULO: O tolleito de inishmaan
[+]


22'00 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: LEO BASSI (ITALIA)
CONCERTO: El último bufón
[+]


xoves 19

19'00 NO CAMPUS. SALA PARDO BAZÁN
GRUPO: ALUMNAS E ALUMNOS DO CURSO DE JAVIER VALENCIA (PERÚ)
ESPECTÁCULO:Mostra de traballo do curso
[+]


20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: AULA DE TEATRO DA UNIVERSIDADE DE SANTIAGO (GALICIA)
CONCERTO: Pasar por Nida
[+]


venres 20

20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: ASOCIACIÓN CULTURAL ANAQUERONTE (PERÚ. AREQUIPA)
ESPECTÁCULO: Caja de sueños
[+]


23'00 NO AUDITORIO
GRUPO: AULA DE TEATRO DE LA UNIVERSIDAD DE BURGOS (CASTILLA Y LEÓN)
ESPECTÁCULO: Ya no volveré
[+]


sábado 21

19'00 NO CAMPUS. SALA PARDO BAZÁN
GRUPO: LA RED TEATRO (EUSKADI)
ESPECTÁCULO: El oxímoron de la abuela
[+]


20'30 NO AUDITORIO
GRUPO: COMPAÑÍA MANOLO ALCÁNTARA (CATALUNYA)
ESPECTÁCULO: Rudo
[+]


domingo 22

19'00 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: TEATRO EL MAYAL - ULE (CASTILLA Y LEÓN)
ESPECTÁCULO: Aquí en la tierra
[+]


20'30 NO AUDITORIO
GRUPO: TEATRO ART'IMAGEM (PORTUGAL. PORTO)
ESPECTÁCULO: Um punhado de terra
[+]


luns 23

20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: LA LÍQUIDA (ANDALUCÍA)
ESPECTÁCULO: Hambre
[+]


martes 24

19'00 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: AULA DE TEATRO DA UNIVERSIDADE DE VIGO (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Paraíso
[+]


20'30 NO AUDITORIO
GRUPO: ETM. (ESPAZO DE TEATRO E MANAGEMENT (MARROCOS. TÁNGER)
ESPECTÁCULO: El istmo
[+]


mércores 25

21'00 NO AUDITORIO
GRUPO: PALIMOCO TEATRO (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Medea, salvaxe?
[+]


xoves 26

20'30 NO AUDITORIO, SALA AZUL
GRUPO: DADO (CANADÁ / ALEMAÑA)
ESPECTÁCULO: Waiting for Dado
[+]


23'00 NO CAFÉ AURIENSE
GRUPO: TANDUB (GALICIA / MARROCOS)
ESPECTÁCULO: Concerto
[+]


venres 27

20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: ÑA DJINGÖ (GUINEA ECUATORIAL)
ESPECTÁCULO: Ngoan Ntangan. Dos mundos que se tocan (Manoliño Nguema)
[+]


23'00 NO AUDITORIO
GRUPO: YLLANA (MADRID)
ESPECTÁCULO: 666
[+]


sábado 28

20'00 NO TEATRO PRINCIPAL
CLAUSURA DA XXIII MITEU
Entrega de Premios do Xurado e do Espectador «Carlos Couceiro e Begoña Muñoz»
e Premio á Mellor Resolución Técnica «Suso Díaz»

[+]


20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO:MARICASTAÑA. AULA DE TEATRO UNIVERSITARIA DE OURENSE (GALICIA)
ESPECTÁCULO: As ondas das pedras no río
[+]


INFORMACIÓN:
ENTRADAS Á VENTA PARA TODOS OS DÍAS DESDE O 1º DÍA EN CADA UN DOS ESPAZOS PARA OS ESPECTÁCULOS QUE SE REALIZAN NESE ESPAZO.
NO TEATRO PRINCIPAL 2 horas antes das funcións
NO AUDITORIO 2 horas antes das funcións
NO CAMPUS 1 hora antes das funcións