venres 12
19'00 NA RÚA PASEO E XARDÍNS P. FEIXOO
GRUPO: ROSAURA, AULA DE TEATRO UNIVERSITARIA
DE OURENSE (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Entre lusco e fusco
[+]
20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: ACONTRABUTACA (GALICIA)
ESPECTÁCULO: O asasino é o Mordomo
[+]
23'00 NO AUDITORIO
GRUPO: OS IRMÁNS LUMIEIRA (GALICIA)
ESPECTÁCULO: O fantabuloso cine ambulante
dos Irmáns Lumieira
[+]
sábado 13
13'00 NO VENTO DO SUL
CHARLA: As outras realidades de Tunisia (TUNISIA)
[+]
20'30 NO AUDITORIO
GRUPO: COMPAÑÍA ALBA SARRAUTE (CATALUÑA)
ESPECTÁCULO: Soy la otra (La Diva)
[+]
23'00 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: CORDELIA, AULA UNIVERSITARIA
DE TEATRO
DE OURENSE (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Vidal Bolaño 2013
[+]
01'00 NO CAFÉ AURIENSE
GRUPO: BEST LIFE (UNDERYOURSEAT) (GALICIA)
CONCERTO: Best Life Best Live
[+]
domingo 14
12'00 NO AUDITORIO
GRUPO: GEPPETTO, AULA UNIVERSITARIA
DE TEATRO INFANTIL DE OURENSE (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Pés de cristal [+]
19'00 NA RÚA DO PASEO
GRUPO: FANNI RAGHMAN ANNI - MON ART
MALGRÉ MOI (TUNISIA)
ESPECTÁCULO: Jhanna [+]
21'00 NO AUDITORIO
GRUPO: TEATRO DA UNIVERSIDADE TÉCNICA
DE LISBOA [TUT] (PORTUGAL)
ESPECTÁCULO: Antígonas [+]
luns 15
19'00 NA RÚA DO PASEO
GRUPO: TEATRO DA UNIVERSIDADE TÉCNICA
DE LISBOA [TUT] (PORTUGAL)
ESPECTÁCULO: Happening: Unha visión de Lisboa
en Galicia "Sobre as antígonas e a liberdade".
O FATAL na MITEU [+]
20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: TEATRO DE NINGURES (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Pegadas [+]
martes 16
20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: GRETUA DE AVEIRO (PORTUGAL)
ESPECTÁCULO: Or not 2 B [+]
mércores 17
19'00 NO CAMPUS (SALÓN EMILIA
PARDO BAZÁN - MULTIUSOS)
GRUPO: PINCHACARNEIRO TEATRO DA USC (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Proxecto 45 [+]
20'30 NO AUDITORIO
GRUPO: FERVOR DE BUENOS AIRES (ARXENTINA)
ESPECTÁCULO: Gemma Suns [+]
xoves 18
20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: AULA UNIVERSITARIA DE SANTIAGO (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Agamenón. Volvín do supermercado
e deille unha malleira a meu fillo [+]
23'00 NO AUDITORIO
GRUPO: AULA UNIVERSITARIA DE PAMPLONA (NAVARRA)
ESPECTÁCULO: Risas y destrucción [+]
venres 19
20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: GRUPPO LIMPIDO - BANDA KURENAI (ITALIA)
ESPECTÁCULO: My name [+]
23'00 NO AUDITORIO
GRUPO: EDUARDO OKAMOTO (BRASIL)
ESPECTÁCULO: Agora e na hora de nossa hora [+]
sábado 20
20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: TEUC DE COIMBRA (PORTUGAL)
ESPECTÁCULO: Projecto H [+]
23'00 NO AUDITORIO
GRUPO: DANZA UNIVERSITARIA (GALICIA)
ESPECTÁCULO: 3ª Xornada de Danza Interuniversitaria [+]
01'00 NO CAFÉ AURIENSE
GRUPO: MOROCO [MAGO CÓMICO] (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Eu creo na maxia [+]
domingo 21
20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: G. T. LA CHARANGA DA
UNIVERSIDADE COMPLUTENSE (MADRID)
ESPECTÁCULO: Medea [+]
luns 22
20'30 NO AUDITORIO
GRUPO: CHOKILLA (ECUADOR)
ESPECTÁCULO: La plegaria de la selva y otros cuentos [+]
martes 23
20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: AULA UNIVERSITARIA DE VIGO (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Propietarios [+]
mércores 24
20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: AULA UNIVERSITARIA DA CORUÑA (GALICIA)
ESPECTÁCULO: A burla do galo [+]
23'00 NO AUDITORIO
GRUPO: YLLANA (MADRID)
ESPECTÁCULO: Star trip [+]
xoves 25
19'00 NO CAMPUS (SALÓN EMILIA
PARDO BAZÁN - MULTIUSOS)
GRUPO: MÉDICOS SEN FRONTEIRAS [MSF]
DOCUMENTAL: Positive generation [+]
20'00 NA RÚA PASEO - RÚAS DOS VIÑOS
GRUPO: AULA UNIVERSITARIA DE LUGO (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Intervención nas rúas [+]
20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: TEATRO DE ADRO (GALICIA)
ESPECTÁCULO: As mil vidas de Matías Houseman [+]
23'00 NO AUDITORIO
GRUPO: AULA UNIVERSITARIA DE LUGO (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Animaliños [+]
venres 26
19'00 NO CAMPUS (ANTIGA CAPELA)
GRUPO: AULA UNIVERSITARIA DE BURGOS (CASTELA-LEÓN)
ESPECTÁCULO: UTA. Unidad de trastornos alimentarios [+]
20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: BUDIÑO (GALICIA)
CONCERTO: Presentación do seu novo disco "Sotaque" [+]
23'00 NO AUDITORIO
GRUPO: TEATR'UBI /ASTA DE COVILHÂ (PORTUGAL)
ESPECTÁCULO: Parecia que dançávamos.
Tu Vestido de príncipe e eu nua [+]
sábado 27
20'00 NO TEATRO PRINCIPAL
CLAUSURA XVIII MITEU
Premios "Carlos Couceiro e Begoña Muñoz"
e "Suso Díaz" [+]
20'30 NO TEATRO PRINCIPAL
GRUPO: MARICASTAÑA, AULA UNIVERSITARIA
DE TEATRO
DE OURENSE (GALICIA)
ESPECTÁCULO: Suicidio colectivo con encanto [+]
23'00 NO AUDITORIO
GRUPO: JANGO EDWARDS (EEUU)
ESPECTÁCULO: Classics dúo [+]
01'00 NO CAFÉ AURIENSE
GRUPO: MÉNAGE À TROIS (GALICIA/MARROCOS)
CONCERTO: Cicloxénese explosiva [+]
INFORMACIÓN:
ENTRADAS Á VENTA PARA TODOS OS DÍAS DESDE O 1º DÍA EN CADA UN DOS ESPAZOS PARA OS ESPECTÁCULOS QUE SE REALIZAN NESE ESPAZO.
NO TEATRO PRINCIPAL (de 11’00 h. a 13’30 h. e 1 hora antes das funcións)
NO AUDITORIO (2 horas antes das funcións)
NO CAMPUS (1 hora antes das funcións)
TARIFA LIBRE PARA AS ANIMACIÓNS DE RÚA
|